Jak samodzielnie tworzyć skuteczne grafiki na portale społecznościowe

Jak samodzielnie tworzyć skuteczne grafiki na portale społecznościowe

Tworzenie grafik na portale społecznościowe nie musi być trudne. Wystarczy użyć dostępnych w sieci programów, by social marketing stał się bardziej przystępny. Narzędzia do tworzenia grafik dostępne w Internecie, oferują ciekawe opcje do tworzenia grafik na posty w social mediach.

Stworzyliśmy dla Was zestawienie programów, w których stworzycie grafiki na Facebooka, Instagram, LinkedIn czy Twittera. Część z nich posiada nawet gotowe szablony pod konkretny portal społecznościowy. Jak wiadomo, zdjęcia i grafiki mogą skutecznie przyciągnąć uwagę Waszych odbiorców. Dlatego tak ważne jest, by były nie tylko skuteczne i estetyczne, ale także dopasowane do formatu postów na danym portalu społecznościowym.

 

Zaczynamy od programów, z których korzystamy z poziomu komputera:

1. Canva 

Popularny już program do samodzielnego tworzenia grafik. Łączy w sobie wiele funkcji, stworzysz w nim i prezentację, i post na Facebook’a. Wiele szablonów, duża edytowalność – tekst, font, tło, kształty, zdjęcia. Możesz stworzyć grafikę, ściągnąć ją na swój komputer lub udostępnić bezpośrednio na Facebook’u czy Twitterze.

 

2. Flixel

To ciekawa aplikacja do tworzenia animowanych zdjęć, które potem możemy umieszczać jako posty. Nagrywasz swój film, wrzucasz go do programu i animujesz – wybierasz część statyczną i część dynamiczną. Po prostu wskazujesz co ma się ruszać, a co nie. Daje interesujące efekty, które z pewnością przykują uwagę Twojego odbiorcy.

Program do tworzenia grafik na portale społecznościowe

 

3. Lumen5

Jak wiadomo wideo angażuje bardziej niż obraz. Skorzystaj z programu, w którym stworzysz content wideo z wcześniej już napisanego tekstu. Możesz skorzystać z bazy danych dostępnych w programie lub wgrać własne wideo lub obrazy. I to nie wszystko! będzie mógł także dodać podkład muzyczny. Program jest darmowy, nie musisz go instalować, jest prosty w obsłudze, a takie wpisy z pewnością zwrócą uwagę Twoich odbiorców.

 

4. Biteable

Program do tworzenia własnych filmów animowanych, w którym opowiedzieć możesz niemal o wszystkim – o swojej działalności, produkcie, usłudze, możesz stworzyć instrukcję do czegoś. Zaszalej i sprawdź, jak na takie wideo zareagują Twoi odbiorcy. Wybierasz z dostępnych szablonów, poszczególnych scen, dopasowujesz muzykę i tworzysz coś wyjątkowego.

 

Narzędzie do tworzenia grafik i filmów

 

 

Aplikacje na mobile:

 

1. Unfold

Aplikacja na telefon, działa zarówno z Androidem i IOS. Służy do tworzenia postów i stories. Wybierasz format, dodajesz swoje zdjęcie, a potem – ramki, teksty, font i zmiana koloru tekstu.

 

Własna grafika na FB

 

2. Quik Go Pro

To aplikacja do tworzenia własnych historii. Darmowy edytor wideo. Użyj własnych zdjęć lub filmów, a potem wybierz dowolny motyw. Nakładki tekstowe i slajdy tytułowe, porządkowanie, przycinanie i obracanie zdjęć i klipów to tylko kilka jego właściwości. Do tego ścieżka dźwiękowa, formatowanie kinowe, w kwadracie lub pionowe.  I zostaje już tylko udostępnianie na Instagramie, Facebooku lub Snapchacie.

 

3. Legend

To aplikacja, która ożywi Twoje zdjęcia. Zmieniasz zdjęcia w krótkie animacje, które z pewnością dodadzą charakteru Twoim przekazom. Niezwykle prosta w obsłudze aplikacja, w której dodajesz zdjęcie/grafikę i tekst, który chcesz, by został zanimowany. Wprawiasz w ruch maszynę i wybierasz z kilkunastych stworzonych dla Ciebie wersji najlepszą.

 

4. Pixaloop

To także jest aplikacja, w której zanimujesz swoje zdjęcia. Dodajesz zdjęcie i wskazujesz które jego części mają być ruchome, które statyczne. Efekty mogą być naprawdę niezwykłe. Ścieżkę „ruchu” zaznaczasz palcem, więc nic nie musi być oczywiste i proste. W każdej chwili możesz cofnąć daną czynność i zastąpić inną. Skończoną animację możesz zapisać w swojej galerii lub udostępnić bezpośrednio na portalach społecznościowych.

 

 

A teraz nie pozostaje Wam już nic innego, jak skorzystać z powyższych narzędzi i zachwycać grafiką w świecie online! Dzielcie się swoimi projektami, niech lecą w świat, inspirują i zachęcają odbiorców do zakupu Waszych usług czy produktów.

I jeszcze jedna inspiracja – zerknij jakie trendy graficzne są w tym roku na topie i wykorzystaj je tworząc własne projekty.

 

A jeśli potrzebujesz pomocy w promocji Twoich firmowych portali społecznościowych, skontaktuj się z nami, umów się na konsultację lub skorzystaj z opcji pełnego programu prowadzenia Twoich social mediów.